İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hipp Organic Cheesy Patato & Spinach Bake

Yurtdışında yaşayan ve çocuklarını büyüten vatandaşlarımız için Türkiye’de de devam sütü ve ek gıdaların yer aldığı raflarda çokça görülen Hipp markasına ait Organik ek gıdaları inceleyeceğiz. Hipp Organic Cheesy Patato & Spinach Bake ürününü inceliyoruz. Ürün 125 gr.’lık cam kavanozlarda satılıyor.

Ürün ambalajında 6 aydan büyük bebekler için uygundur ibaresinin yanında Hipp markasına ait Organik logosu yer alıyor. Ürün ambalajının arka yüzünde ayrıca “Glutensiz”, “Vejetaryenler için uygundur”, “Omega-3 içerir” ve “GDO ya da katkı maddesi içermez” ifadeleri de dikkat çekiyor. Ürün Almanya’da üretilerek hem Avrupa’da hem de İngiltere’deki marketlerde satılıyor. Üründe kullanılan hammaddenin ise hem Avrupa hem de Avrupa dışından temin edildiği beyan ediliyor. Ürünün organik sertifikalandırması da OF&G firması tarafından yapılıyor.

Ürün hakkında bu bilgileri verdikten sonra ürün içeriğine gelirsek; üründe temel olarak %37 oranında organik sebzeler bulunduğunu görüyoruz. Üründe %20 oranında organik patates, %10 oranında organik ıspanak ve %7 oranında organik soğan bulunuyor. Ürün ayrıca organik pirinç içeriyor. Bu haliyle gluten içermeyen üründe pirinç oranı beyan edilmiyor. Üründe süt ürünü olarak %3,7 oranında organik cheddar peyniri yer alırken, ürün bitkisel yağ ilavesi olarak %1,7 oranında organik kolza yağı içeriyor. Ürün içeriğinde son sırada biber olduğunu görüyoruz fakat biberin de oranı beyan edilmiyor.

Bu haliyle ürün 125 gr.’lık tek kavanozda 96 kcal enerji veriyor. Ürün tek kavanozda 11,8 gr. karbonhidratın yanında 1 gr. lif içeriyor. Üründe tek kavanozda 3,6 gr. yağ ve 3,6 gr. protein bulunuyor. Üründe tuz ilavesi yer almazken, 125 gr.’lık tek kavanozda doğal olarak 0,1 gr. tuz bulunuyor. #YurtdışındaNeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Organik Sebzeler (%37) [Organik Patates (%20), Organik Ispanak (%10), Organik Soğan (%7)], Su, Organik Pirinç, Organik Cheddar peyniri (%3,7), Organik Kolza yağı (%1,7), Karabiber
🔎Hipp Sütlü Pirinçli Ispanak ve Peynirli Patates Ek Gıdası Besin Değerleri
👉Enerji 96 kcal
👉Karbonhidrat 11,8 gr.
👉Yağ 3,6 gr.
👉Protein 3,6 gr.
👉Lif 1 gr.
👉Tuz 0,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek kavanoz (125 gr.) ürün için verilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir