İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GÜ Velvety Spread Chocolate & Salted Caramel

Avrupa’daki market reyonlarında Nutella ve benzeri kakaolu kremaların palm yağı içermeyen alternatifi olarak dikkat çeken GÜ ürünlerinden birini inceleyeceğiz; GÜ Chocolate & Salted Caramel Velvety Spread. Ürün 200 gr.’lık cam kavanozlarda satılıyor. Ürün ambalajında “Palm yağı içermez” ve “Gluten içermez” ifadeleri dikkat çekiyor. Ürün etiketinde ayrıca “Suitable for vegetarians” yani “Vejetaryenler için uygundur” ibaresi yer alıyor. Ürün içeriğinde hayvansal herhangi bir bileşen bulunmuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Şeker, Ayçiçek yağı ve Tam yağlı süt tozu olduğunu görüyoruz. Üründe ayrıca sırasıyla kakao yağı, sütlü karamel tozu, karamelli şeker tozu yer alıyor. Üründe %5 oranında yer alan sütlü karamel tozu içeriğinde peynir altı suyu tozu, süt yağı, yağsız süt tozu ve bir tür nişasta bazlı şeker olan maltodesktrin bulunuyor. Üründe ayrıca karamelli şeker tozu içeriğinde de maltodekstrin yer alıyor. Ürün emülgatör olarak soya lesitini yerine ayçiçek lesitini içeriyor. Bitkisel yağ olarak ayrıca hindistan cevizi yağı içeren üründe palm yağı veya türevleri ile soya bileşeni yer almıyor. Ürünün alerjen uyarılar kısmında da süt bileşeni içermesinin yanında, fındık ve badem içerebilir ifadesi bulunuyor. Fındık alerjisi olanlar için uygun olmadığı beyanı da özellikle yer alıyor.

Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek porsiyonda 184 kcal enerji içeriyor. Ürün tek porsiyonda ayrıca 12,9 gr. şeker yani yaklaşık 6 tane küp şeker bulunuyor. Ürün bu şeker yükünün yanında sadece 0,6 gr. lif içeriyor. Tek porsiyon ürün 13,8 gr. yağ ve 1,3 gr. protein içeriyor. Üründe doymuş yağdan gelen kalori oranı %17,6 ve ilave şekerden gelen kalori oranı ise %28 olarak hesaplanıyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Şeker, Ayçiçek yağı, Tam yağlı süt tozu, Kakao yağı, Sütlü Karamel Tozu (%5) [Peyniraltı suyu tozu, Süt yağı, Maltodekstrin, Şeker, Yağsız süt tozu], Yağı azaltılmış kakao tozu (%4), Kakao kitlesi (%2,5), Hindistan Cevizi yağı, Karamelli şeker tozu (%1,5) [Karamelli şeker şurubu, Maltodekstrin), Emülgatör (Ayçiçek lesitini), Deniz tuzu (%0,35)
💉Alerjen Uyarılar: Süt ürünü içerir. Fındık ve badem içerebilir.
🔎GÜ Chocolate & Salted Caramel Besin Değeleri
👉Enerji 184 kcal
👉Şeker 12,9 gr.
👉Yağ 13,8 gr.
👉Protein 1,3 gr.
👉Lif 0,6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir