İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nature’s Store Hazelnut & Cocoa Spread

Sainsbury’s mağazasında Nature’s Store markasıyla satılan ve doğallık vurgusuyla dikkatimizi çeken kakaolu fındık kremasını inceleyeceğiz. Ürün 350 gr.’lık cam kavanozlarda satılıyor ve ambalajında “Vegan”, “Gluten free” ve “Dairy free” ifadeleri dikkat çekiyor. Hayvansal hiçbir bileşen içermeyen üründe, süt ve süt ürünleri de yer almıyor.

Ürün içeriğine baktığımızdaysa ilk 3 sırada; Şeker, Palm yağı ve Fındık olduğunu görüyoruz. Üründe %11 oranında fındık yer alırken, fındıktan daha fazla oranda palm yağı ve ondan da daha fazla oranda ilave şeker bulunduğunu anlıyoruz. Bu haliyle ürün 350 gr.’lık tek kavanozda 38,5 gr. fındık içeriyor. Besin Değerleri tablosundan anladığımız kadarıyla üründe fındıktna gelen yağ da dahil olmak üzere 100 gr.’da 31 gr. yağ bulunurken, 58 gr. şeker yer alıyor. Üründe ayrıca %9 oranında yağı azaltılmış kakao tozu içeriyor. Bu da 350 gr.’lık tek kavanozda 31,5 gr. kakao tozu bulunduğunu gösteriyor. Üründe emülgatör olarak ayçiçek lesitini kullanılırken, aroma verici olarak doğal vanilya aroması yer alıyor.

Ürün bu haliyle tek porsiyonda 161 kcal enerji veriyor.30 gr.’lık tek porsiyon üründe 17,4 gr. ilave şeker yer alırken, 9,3 gr. yağ bulunuyor. Üründen sadece tek porsiyonda alınan şekerin yaklaşık 8 tane küp şekere denk geldiğini belirtelim. Üründe bu şeker yükünün yanında 1,1 gr. lif bulunuyor. Üründe tek porsiyonda ayrıca fındıktan gelen 1,1 gr. protein yer alıyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Şeker, Palm yağı, Fındık (%11), Yağı azaltılmış kakao tozu (%9), Emülgatör (Ayçiçek
lesitini), Doğal vanilya aroma vericisi
🔎Nature’s Store Hazelnut&Cocoa Spread Besin Değerleri
👉Enerji 161 kcal
👉Şeker 17,4 gr.
👉Yağ 9,3 gr.
👉Protein 1,1 gr.
👉Lif 1,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir