İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nestlé Shreddies Original Tam Buğdaylı Kahvaltılık Gevrek


1950’li yıllardan bu yana üretilmekte olan Nestlé Shreddies ürününü inceleyeceğiz. Ürün 390 gr.’lık paketlerde satılıyor ve tek pakette yaklaşık 9 porsiyon ürün bulunuyor. Ürünün 40 gr.’lık tek porsiyonunun besin değerlerinin yanı sıra Vegan ibaresi ambalajın ön yüzünde dikkat çekiyor.


Ürün içeriğine baktığımızda %96 oranında tam tahıllı buğday yani tam buğday bulunduğunu görüyoruz. Ürün bu haliyle 390 gr.’lık tek pakette 375 gr. tam buğday içeriyor. Üründe 2. ve 3. sırada ise Şeker ve İnvert şeker şurubu bulunuyor. Ürün 100 gr.’da 13 gr. şeker içeriyor – ki bu da ürünün geri kalanının neredeyse tamamen şekerden ibaret olduğunu gösteriyor. Buna göre 40 gr.’lık tek porsiyon üründe 5 gr. ilave şeker bulunuyor. Bu da tek porsiyon tüketiminde yaklaşık 2 tane küp şeker kadar ilave şeker tükettiğiniz anlamına geliyor. Ürün düşük şeker oranının yanı sıra yüksek lif içeriğiyle de dikkat çekiyor. Çoğunluğu tam buğdaydan gelen lifin etkisiyle üründen alınan şekerin kana karışma hızı yavaşlayacak yani kan şekeri hızla yükselmeyecektir. Bu haliyle ürün 100 gr.’da 70 gr. karbonhidrata karşılık 12 gr. lif içermektedir.

Üründe bu temel içeriklerin yanı sıra arpa maltı ekstraktı ve melas bulunuyor. Bunun yanı sıra; üründe kullanılan melas da şeker pancarından şeker üretilirken ortaya çıkan bir yan ürün olup, genelde tam tahıllı ürünlerin daha koyu gözükmesini sağlamak üzere kullanılır. Melas aynı zamanda esmer şeker üretiminde de yine şekerin rengini koyulaştırmak için kullanılır. Üründe bu içeriklerin yanında vitamin ve mineral ilaveleri de dikkat çekmektedir. Bu haliyle ürün 40 gr.’lık tek porsiyonda 145 kcal enerji veriyor. Üründe 5 gr. şeker yanında 5 gr. lif bulunuyor. İlave bitkisel ya da hayvansal yağ bulunmayan üründe buğdaydan gelen 0,7 gr. yağ ve 4 gr. protein yer almaktadır.

🔎İçindekiler: Tam tahıllı buğday (%96), Şeker, İnvert şeker şurubu, Arpa maltı ekstraktı,Tuz, Melas, Vitamin ve Mineraller (Niasin, Demir, Pantotenik asit, Folik asit, B6 vitamini, Riboflavin)
🔎Nestlé Shreddies Besin Değerleri
👉Enerji 145 kcal
👉Şeker 5 gr.
👉Yağ 0,7 gr.
👉Protein 4 gr.
👉Lif 5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (40 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.