İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nesquik Tam Buğdaylı Kahvaltılık Gevrek

Yurtdışında yaygın olarak tüketilen kahvaltılık gevrek ürünlerini incelemeye devam ediyoruz. Nestlé Nesquik markasıyla inceleyeceğimiz Tam Buğdaylı Kahvaltılık Gevrek 375 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürünün ambalajında Nesquik ile özdeşleşmiş tavşan figürünün yanı sıra; üründeki B grubu vitaminleri ve Niasin’e vurgu yapılırken ayrıca “Zihni besler” ifadesine de yer veriliyor. Ürün ambalajının arka kısmında ise üründeki B3, B5 ve B6 vitaminleri ile Demirin faydalarından bahsediliyor. Üründe ayrıca Vejetaryenler için uygundur ibaresi de yer alıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda %53,1 oranında tam buğday unu bulunduğunu görüyoruz. Ürünün geri kalan kısmında ise ağırlıklı olarak ilave şekerler ile mısır irmiği yer alıyor. Üründe sofra şekerinin yanı sıra glikoz şurubu da bulunuyor. Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek porsiyonda 6,7 gr. yani yaklaşık 3 tane küp şeker kadar ilave şeker içeriyor. Bu temel içeriklerin yanında ürün mısır irmiği ve yağı azaltılmış kakao tozu içeriyor. Üründe gerek mısır irmiğinin gerekse kakao tozunun oranı beyan edilmiyor. Üründe bitkisel yağ olarak ayçiçek yağı ve içeriği bilinmeyen aroma vericiler bulunuyor. Üründe B grubu vitaminleri ile kalsiyum ve demir ilavesi bulunuyor.

Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek porsiyonunda 114 kcal enerji veriyor. Üründe tek porsiyonda 6,7 gr. şeker ile 2,6 gr. protein bulunuyor. Ürün ayrıca bu şeker yüküne karşılık 2,6 gr. lif içerirken, yağ oranı ise 0,8 gr. düzeyinde kalıyor. Ürün süt ile tüketildiğinde sütten gelen yağ ile bu oranın dengeleneceğini söyleyelim. Son olarak ürünün tek porsiyonda günlük D vitamini ihtiyacının %15’ini ve B6 vitamini ihtiyacının %30’unu karşıladığını, sütten gelen kalsiyum haricinde de 30 gr.’lık tek porsiyonda 138 mg. kalsiyum içerdiğini belirtelim.

🔎İçindekiler; Tam Buğday unu (%53,1), Şeker, Mısır irmiği, Glikoz şurubu, Yağı azaltılmış kakao tozu, Kalsiyum Karbonat, Ayçiçek yağı, Tuz, Aroma vericiler, Vitamin ve Mineraller (Demir, B3, B5, D, B1, B2, B9)
🔎Nesquik Whole Grain Cereal Besin Değerleri
👉Enerji 114 kcal
👉Şeker 6,7 gr.
👉Yağ 0,8 gr.
👉Protein 2,6 gr.
👉Lif 2,6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmitştir.

Yorumlar kapatıldı.