İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kitkat Bites Sütlü Çikolatalı Gofret

Nestlé’nin yurtdışında market raflarında rastlanmaya başlanan yeni atıştırmalıklarından birini inceleyeceğiz; Nestlé Kitkat Bites. Ürün uzun yıllardır raflarda olan Kitkat markalı çikolatalı gofretlerin atıştırmalık versiyonu olarak özetlenebilir. 90 gr.’lık paketlerde satılan ürünün 7 adedi tek porsiyon olarak kabul ediliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada Şeker, Bitkisel yağlar ve Tam yağlı süttozu olduğunu görüyoruz. Üründe bitkisel yağ olarak sırasıyla Palm, Shea ve Ayçiçek yağı bulunuyor. Ürün bu bitkisel yağların yanında sütten gelen yağ ve ayrıca kakao yağı da içeriyor. Üründe bunların yanı sıra sade yağ da yer alıyor. Bu haliyle ürün 100 gr.’da 29,2 gr. yağ içerirken, bu da tek porsiyonda 5,5 gr. yağ demek oluyor. Üründe doymuş yağdan kalori oranı ise %27 olarak hesaplanıyor.

Çikolatalı gofret niteliğindeki ürün bu temel bileşenlerin yanında gofret içeriğinde buğday unu, tam buğday unu ve pirinç unu da içeriyor. Üründe ayrıca kakao kitlesi, whey proteini tozu ve yağsız süt tozu gibi bileşenler yer alıyor. Ürün ilave şeker olarak sofra şekeri ve sütten gelen laktoz haricinde herhangi bir tatlandırıcı ya da nişasta bazlı şeker içermiyor. Bu haliyle 100 gr.’da 53 gr. şeker içeren üründe tek porsiyonda 10 gr. yani yaklaşık 5 tane küp şeker kadar ilave şeker yer alıyor. 7 adet ürün tek porsiyon kabul edilirse, ürünün her biri yaklaşık bir adet küp şekere denk geliyor. Üründe son sıralarda arpa maltı ekstraktı ve içeriği beyan edilmeyen aroma vericiler yer alıyor.

🔎İçindekiler; Şeker, Bitkisel yağlar (Palm, Shea, Ayçiçek yağı), Tam yağlı süttozu, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Buğday unu (Kalsiyum, Demir, Tiamin ve Niasin ile zenginleştirilmiş), Whey proteini tozu, Yağsız süt tozu, Yağı azaltılmış kakao tozu, Laktoz, Sade yağ, Emülgatörler (Soya Lesitini), Tam buğday unu, Pirinç unu, Kabartıcılar (Kalsiyum Karbonat, Amonyum Bikarbonat), Tuz, Arpa maltı ekstraktı, Aroma vericiler
🔎Nestlé Kitkat Bites Besin Değerleri
👉Enerji 100 kcal
👉Şeker 10 gr.
👉Yağ 5,5 gr.
👉Protein 1,1 gr.
👉Lif 0,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (7 adet~18,9 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.