İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ritter Sport Cornflakes Milk Chocolate

Türkiye’de de market raflarında rastladığımız ve Almanya’da üretilerek tüm dünyaya ihraç edilen Ritter Sport markalı ürünlerden Cornflakes çeşidini inceliyoruz. Ürün 100 gr.’lık paketlerde satılıyor. Üründe koruyucu, ilave bitkisel yağ ya da aroma verici bulunmadığını baştan söyleyelim. Üründe %30 oranında kakao kuru maddesi bulunuyor. İçerik beyanından anladığımız haliyle üründe kakao yağı, kakao kitlesinden daha yüksek oranda yer alıyor. Oranlarını ayrı ayrı bilmesek de üründe toplam %30 oranında kakao yağı ve kakao kitlesi bulunuyor.

Ürün içerik beyanına göre ilk 3 sırada; Şeker, Kakao yağı ve Kakao kitlesi yer alıyor. Üründe ayrıca %11 oranında mısır bulunuyor. Ürün bu temel bileşenlerin yanı sıra tam yağlı süt tozu, yağsız süt tozu ve süt şekeri olan laktoz ilavesini ayrı ayrı içeriyor. Bu bileşenlerin de oranları tüketiciye beyan edilmiyor. Üründe ayrıca tereyağı yer alırken, bunun haricinde palm yağı ya da türevlerini içeren herhangi bir bitkisel yağ ilavesi bulunmuyor. Üründe ayrıca emülgatör olarak soya lesitini ve arpa maltı ekstraktı ilavesi yer alıyor.

Ürün bu haliyle 100 gr.’lık tek pakette 520 kcal enerji içeriyor. 100 gr. ürünün 50 gr. şeker ve 27 gr. yağ olmak üzere toplam 77 gramının şeker ve yağdan ibaret olduğunu söylemek gerekiyor. Üründe ayrıca tek pakette 6,5 gr. protein bulunurken, lif oranı tüketiciye beyan edilmiyor. Bu haliyle ürünün tüketimiyle alınan kalorinin %38’i basit şekerden, %27’si ise doymuş yağdan gelmektedir. Her iki oranın da Dünya Sağlık Örgütü tarafından sağlıklı tüketim kriterleri olarak belirlenen %10 düzeyinin üzerinde olduğunu söylemek gerekiyor. Üründe alerjen uyarılar kısmında ise arpa, soya ve süt ürünün içermesinin yanında; yumurta, fındık ve fıstık ürünleri içerebileceği uyarısı yer alıyor.

🔎İçindekiler; Şeker, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Mısır (%11), Tam yağlı süt tozu, Laktoz, Yağsız süt tozu, Tereyağı, Emülgatör (Soya Lesitini), Tuz, Arpa maltı ekstraktı
🔎Ritter Sport Cornflakes Besin Değerleri
👉Enerji 520 kcal
👉Şeker 50 gr.
👉Yağ 27 gr.
👉Protein 6,5 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek paket (100 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.