İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

McDonald’s restoranları Rusya’da yeni ismiyle yeniden açıldı.

Amerikan fast food zinciri McDonald’s, Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana yaşanan “insani krizi” ve ülkede “öngörülemeyen çalışma ortamını” gerekçe göstererek Mart ayında Rusya’daki faaliyetlerini durdurmuştu. Mayıs ayında ülkedeki yaklaşık 850 restoranını satacağını açıklayan McDonald’s restoranları Rus iş adamı Aleksander Gowor tarafından satın alındı. Bu restoranlardan 15 tanesi yeni ismi ve çehresiyle Pazar günü yeniden faaliyete geçti.

Lezzetli ve Hepsi Bu anlamındaki Vkusno & tochka ismiyle yeniden açılan restoranların CEO ve aynı zamanda McDonald’s Rusya eski CEO’su Oleg Paroyev, şirketin Rusya’da Haziran ayı sonuna kadar 200 restoranın ve yaz sonuna kadar 850 restoranın tamamını yeniden açmayı planladığını bildirdi . Paroyev, 1990 yılında McDonald’s’ın Rusya’da ilk restoranını açtığı yerde düzenlediği basın toplantısında “Amacımız, misafirlerimizin kalite veya atmosferdeki farkı fark etmemeleridir” dedi. Zincirin yeni sahibi Aleksander Gowor, şirketin 51.000 kişiyi istihdam ettiğini söyledi

Restoranın ve restorandaki menülerin isimlerinin tamamen Rusça olmasına rağmen, geri kalan tüm konseptin McDonald’s ile aynı olduğu müşterilerin dikkatinden kaçmadı. Vkusno & Tochka’nın menüsünün McDonald’s göre daha az çeşit içermesi ve ve Big Mac ile McFlurry gibi ikonik ürünleri içermemesi dikkat çeken ilk ayrıntı oldu. Restoranda bir double cheeseburger 129 rubleye satılırken, McDonald’s’ta 160 rubleye satılıyordu. Yine yeni restoranda bir balık burger 169 rubleye satılırken, McDonald’s’taki fiyatı 190 rubleydi.

Yorumlar kapatıldı.