İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beypazarı Mandalina Aromalı Zengin Mineralli Gazlı İçecek

Yurtdışında müslüman ve Türk nüfusun alışveriş yaptığı helal ürünler satan marketlerde Türk menşeli ürünlere de rastlamak mümkün. Bugün bu ürünlerden birini inceleyeceğiz; Beypazarı Mandalina Aromalı Zengin Mineralli Gazlı İçecek. Ürün üzerinde “C+ vitaminli” ve “%100 pancar şekeri kullanılmıştır” ifadeleri yer alıyor. Ürün etiketinde Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça içerik bilgilendirmesi yer alıyor. Ürünün içerik beyanındaki boyutlara bakarsak özellikle Almanya ve Avusturya’ya yönelik üretildiğini belirtelim. 200 ml’lik cam şişelerde satılan ürün Ankara’daki Beypazarı tesislerinde üretiliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada %90 oranında doğal maden suyu bulunduğunu görüyoruz. Üründe temel olarak maden suyu bulunuyor olsa da ilave olarak karbondioksit de yer aldığı ve böylelikle ürünün zengin mineralli gazlı içeceğe dönüştüğünü söyleyelim. Üründe 2. sırada ise sofra şekeri yer alıyor. Üründe 100 ml’de 8,5 gr. yani 200 ml’lik tek şişede 17 gr. ilave şeker bulunuyor. Bu da bir küp şekerin 2 gr. kabulüyle tek şişe ürünün tüketimiyle yaklaşık 8 tane küp şeker tüketildiğini gösteriyor. Üründe lif bulunmadığı için bu şeker yükünün doğrudan kana karıştığını, kan şekerini hızla arttırdığını ve bu haliyle üründeki şeker etkisinin herhangi bir gazlı içecek ya da kolalı üründen farklı olmadığını belirtelim.

Ürün içeriği bu üç temel bileşen ile bitmiyor. Üründe bunların yanı sıra asitlik düzenleyici, yapay aroma verici, antioksidan ve stabilizörler ile koruyucu katkı maddeleri bulunduğunu görüyoruz. Ürün yapay mandalina aroma vericisi içerirken, ayrıca renklendirici olarak da beta karoten içeriyor. Üründe ayrıca koruyucu olarak sodyum benzoat bulunuyor. Ürün bu haliyle 200 ml’lik tek şişede 68 kcal enerji veriyor. Ürünün 17 gr. şeker ilavesi dışında herhangi bir besin değeri bulunmuyor. Üründe ayrıca tek şişede 60 mg. C vitamini yer alıyor ve bu da günlük C vitamini ihtiyacının %76’sına denk geliyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Doğal Maden Suyu (%90), Şeker, Karbondioksit, Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Aroma verici (Mandalina), C vitamini, Antioksidan (Askorbik asit), Stabilizörler (Ağaç reçinesinin gliserol esterleri, Sukroz asetat izobütirat), Koruyucu (Sodyum Benzoat), Renklendirici (Beta-apo-8’karotenal)
🔎Beypazarı Mandalina Aromalı Zengin Mineralli Gazlı İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 68 kcal
👉Şeker 17 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
👉C vitamini 60 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.