İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Philadelphia Original Full Fat Soft Cheese

İngiltere market raflarında tereyağ reyonlarında yer alan çokça tüketilen ürünlerden birini inceleyeceğiz; Philadelphia Original. Ürün 260 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürünün içeriğinde herhangi bir koruyucu bulunmadığı yazılıyor olsa da, üründe katkı maddeleri yer alıyor. Almanya’da üretilerek İngiltere’ye ithal edilen ürünün açıldıktan sonra buzdolabında tutulması ve en geç 1 hafta içinde tüketilmesi öneriliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada Tam yağlı yumuşak peynir içerdiğini görüyoruz. Üründe bu haliyle süt yerine, pastörize süt kullanılarak üretildiği anlaşılan tam yağlı peynir bulunuyor. Üründe ayrıca tuz ilavesinin yanında stabilizör ve asitlik düzenleyici katkı maddeleri yer alıyor. Ürün stabilizör olarak lokust bean gam ve asitlik düzenleyici olarak sitrik asit içeriyor. Üründe ilave bitkisel yağ, aroma verici ya da renklendirici gibi herhangi bir katkı maddesi yer almıyor. Üründe bu içerik çerçevesinde “Suitable for Vegetarians” yani “Vejetaryenler için Uygundur” ibaresi yer alıyor.

Ürün bu haliyle 30 gr.’lık tek porsiyonda 68 kcal enerji veriyor. Ürünün tek porsiyonunda sütten gelen 6,2 gr. yağ ve 1,6 gr. protein bulunuyor. Üründe ayrıca sütten gelen 4,1 gr. doymuş yağ yer alıyor. Buna göre üründen alınan kalorinin %55,7’si doymuş yağdan geliyor. Üründe ayrıca tek porsiyonda 0,23 gr. tuz bulunuyor. Ürünün tek porsiyonunda yer alan 6,3 gr. toplam yağ günlük referans değerin %9’unu tek başına karşılarken, üründe yer alan tuz ise %4’luk referans değere denk geliyor. Ürün ayrıca tek porsiyonda içerdiği 68 kcal enerjiyle 2000 kcal enerji kabulüne göre günlük enerji ihtiyacının %3,4’ünü karşılamaya yetiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Tam yağlı yumuşak peynir, Tuz, Stabilizör (Lokust Bean Gam), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit)
🔎Philadelphia Original Full Fat Soft Cheese Besin Değerleri
👉Enerji 68 kcal
👉Karbonhidrat 1,3 gr.
👉Yağ 6,2 gr.
👉Protein 1,6
👉Tuz 0,23 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.