İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cadbury Milk Chocolate Spread

Şu anda Mondelez International firmasına ait olan fakat 2010 yılına kadar İngiltere’nin en büyük yerli çikolata markalarından Cadbury’nin market raflarında dikkatimizi çeken Kakaolu Kremasını inceleyeceğiz. Ürün 400 gr.’lık kavanozlarda satılıyor. Ürün kakaolu fındık kreması değil, içeriğinde sütlü çikolata parçacıkları bulunan bir sütlü çikolata kremasıdır. Ürün üzerinde “Suitable for Vegetarians” yani “Vejetaryenler için uygundur” uyarısı yer alıyor.

Ürün içeriğinde ilk 3 sırada; Şeker, Kolza yağı ve Laktoz bulunduğunu görüyoruz. Üründe ilk sırada yer alan sofra şekeri ve laktozun etkisiyle ürünün 100 gr.’da 52 gr. gibi yüksek oranda şeker içerdiğini belirtmek gerekiyor. Bu haliyle 15 gr.’lık tek porsiyonda – muhtemelen yaklaşık bir tatlı kaşığı üründe – 7,8 gr. yani yaklaşık 4 tane küp şeker kadar ilave şeker bulunuyor. Üründe ayrıca bu şeker yüküne karşılık 100 gr.’da sadece 1,7 gr. lif yer alıyor.

Ürün kolza yağının yanı sıra palm yağı içeriyor. Üründe her iki yağın yanında tam yağlı süttozu yer alıyor. Bu ilave yağların ve sütten gelen yağın etkisiyle 100 gr. üründe 38 gr. yağ bulunuyor. Üründe bulunan yağın 8,7 gr.’lık kısmı doymuş yağdan gelirken, bunun da toplam kalorideki oranı %13,6 olarak hesaplanıyor. Üründe ayrıca %7 oranında sütlü çikolata parçacıkları ile %5 oranında yağı azaltılmış kakao tozu bulunuyor. Ürün emülgatör olarak ayçiçek lesitini içerirken, son sırada muhtemelen vanilin yani yapay vanilya aroma vericisi içeriyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Şeker, Kolza yağı, Laktoz, Palm yağı, Sütlü çikolata parçacıkları (%7), Tam yağlı tüttozu (%7), Yağı azaltılmış kakao tozu (%5), Whey proteini tozu, Emülgatör (Ayçiçek lesitini), Aroma verici.
🔎Cadbury Milk Chocolate Spread Besin Değerleri
👉Enerji 86 kcal
👉Şeker 7,8 gr.
👉Yağ 5,7 gr.
👉Protein 0,6 gr.
👉Lif 0,3 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (15 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.