İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İngiltere’deki Sainsbury’s mağazasında yumurtalar son tüketim tarihine bir hafta kala fahiş indirimlerle tüketiciyle buluşturuluyor.

29 Haziran günü itibariyle onlarca kutu yumurtanın üzerinde “Reduced” ifadesini görenler ilk önce bu yumurtaların son tüketim tarihi geldiğini düşünebilirler. Fakat durum biraz farklı. Çünkü gördüğünüz bu yumurtaların son tüketim tarihi 6 Temmuz’u gösteriyor. Peki bu yumurtalar neden fahiş indirimlerle tüketiciye ulaştırılıyor?

Dikkate bakıldığında ürün etiketinde “Display until 29 Jun” ifadesi dikkat çekiyor. Bu da ürünün markette soğuk zincir dışında en geç 29 Haziran tarihine kadar sergilenebileceği anlamına geliyor. Bu haliyle ürün son tüketim tarihine bir hafta kala soğuk zincir zorunluluğu olduğu için tüketiciye fahiş indirimlerle sunuluyor. 12’lik tek kutusu 2,30£’e satılan ürünler yapılan %75 indirim sonrasında sadece 59 peniye satışa sunuluyor. Bu da tek yumurtanın bedelinin 5 peniden bile az olduğu anlamına geliyor. Bu yumurtaların buzdolabında muhafaza edilerek 6 Temmuz’a kadar hiçbir sorun olmadan tüketilebileceğini açıkça söylemek gerekiyor. #NeYediğiniziBilin

Yorumlar kapatıldı.