İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tropicana %100 Orange&Mango

Türkiye’deki marketlerde daha çok meyveli içecek olarak tanımlanan düşük meyve oranına sahip ürünlerini gördüğümüz Tropicana’nın İngiltere ve Avrupa marketlerinde yer alan %100 Orange&Mango çeşidini inceleyeceğiz. Ürün içeriğinde herhangi bir katkı maddesi, aroma verici ya da şeker ilavesi bulunmuyor. Fakat ürün doğal olarak yüksek oranda şeker içeriyor. Ürün 300 ml’lik plastik şişelerde satılıyor ve tek şişe iki porsiyon ürün olarak kabul ediliyor. Ürün ambalajında kullanılan şişelerin geri dönüştürülebilir malzeme olduğu özellikle vurgulanıyor.

İlk olarak ürünün içeriğinde %85 oranında portakal suyu ve %15 oranında mango püresi bulunduğunu belirtelim. Dediğimiz gibi üründe bunların dışında herhangi bir bileşen olmadığı beyan ediliyor. Fakat göreceksiniz ki ürün bu haliyle bile yüksek oranda şeker ve şekerden gelen kalori içeriyor. Bu da portakal ve mangonun sıkılması veya püre yapılması sonrasında ortaya çıkan şekerden kaynaklanıyor. Üründe ayrıca her iki meyveden de gelen C vitamini de doğal olarak bulunuyor. Üründe son dönemlerde Türkiye’de görüldüğü gibi herhangi bir C vitamini katkısı ya da ilavesi bulunmuyor.

Ürün bu haliyle 300 ml.’lik tek şişede 142 kcal enerji veriyor. Ürün tek şişede 30 gr. şeker içeriyor – ki bu eğer ilave şeker olarak eklenseydi tam 15 tane küp şeker eklemek gerecekti. Doğal olarak portakal ve mangodan gelen bu yüksek şekere tek şişede 2,4 gr. lif eşlik ediyor. Üründe ayrıca tek şişede 2,4 gr. protein ile 52 mg. C vitamini bulunuyor. Üründeki C vitamini günlük ihtiyacın %66’sına denk geliyor. Ürün bu haliyle portakal ve mangodan geliyor olsa da yüksek oranda şeker içeriyor. Tek şişesi iki porsiyon olarak kabul edilen ürünün porsiyon kontrolü yaparak tüketilmesi ürünlerden gelen doğal besin değerlerinin dengeli ve faydalı şekilde alınmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Portakal suyu (%85), Mango püresi (%15)
🔎Tropicana %100 Orange&Mango Besin Değerleri
👉Enerji 142 kcal
👉Şeker 30 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 2,4 gr.
👉Lif 2,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (300 ml) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.