İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Twix Sütlü Çikolata Kaplı Karamelli Bisküvi

Türkiye’de de satışta olan sütlü çikolata kaplı karamelli bisküvi Twix ürününü inceliyoruz. Ürün genelde – ismi gereği – ikili olarak satışta olup tek adedi 20 grama denk geliyor. Fakat bu sefer ürünü Tesco marketlerde gördüğümüz tek tek paketlenmiş 10’lu paket üzerinden inceliyoruz. Ürün tek pakette 10 adet Twix yani toplamda 200 gr.’lık ürün içeriyor.


Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Şeker, Glikoz şurubu ve Buğday unu bulunduğunu görüyoruz. Üründe %17 oranında buğday unu ve bu orandan daha fazla oranda sırasıyla sofra şekeri ve glikoz şurubu bulunuyor. Ürün bu haliyle 20 gr.’lık tek adette 9,8 gr. yani yaklaşık 5 tane küp şeker kadar ilave şeker içeriyor. Üründe bu şeker yükünün yanında lif oranı ise beyan edilmiyor. Bu haliyle tek adet üründen alınan 99 kcal enerjinin yüzde 40’ı ilave şekerden geliyor. Üründe ayrıca palm yağı, kakao yağı, süt yağı içeriyor. Üründe yağsız süttozu ve yağı azaltılmış kakao tozu ile kakao kitlesi bulunuyor. Ürün bu haliyle 20 gr.’lık tek adette 4,7 gr. yağ içeriyor. Üründe doymuş yağ oranı ise 2,8 gr. olarak dikkat çekiyor. Buna göre üründen alınan kalorinin %25’i doymuş yağdan geliyor.

Üründe bunların yanı sıra emülgatör olarak soya lesitini, aroma verici olarak vanilya ekstraktı ve kabartıcı yer alıyor. Ürün koruyucu ya da renklendirici gibi katkı maddeleri içermiyor. Ürün ambalajında dikkat çeken bir beyan ise, Vejetaryenlere uygundur ibaresinin yanında “Kosher sertifikası” beyanı olarak göze çarpıyor. Üründe bu haliyle domuz veya domuzdan elde edilen herhangi bir bileşen bulunmadığını da söyleyebiliyoruz. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler: Şeker, Glikoz şurubu, Buğday unu (%17), Palm yağı, Yağsız süttozu, Kakao yağı, Kakao kitlesi, Süt yağı, Laktoz, Whey permeatı, Yağı azaltılmış kakao tozu, Tuz, Emülgatör (Soya lesitini), Kabartıcılar (Sodyum karbonatlar), Aroma verici (Vanilya ekstraktı)
🔍Twix Besin Değerleri
👉Enerji 99 kcal
👉Şeker 9,8 gr.
👉Yağ 4,7 gr.
👉Protein 0,9 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek adet (20 gr.) ürün için verilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.